З 27 березня по 10 червня на території області поліція проводить превентивні заходи під умовною назвою «Нерест-2021». Заходи спрямовані на запобігання вчиненню правопорушень на водних об’єктах в період нерестової заборони.
Що забороняється?
• використання плавзасобів (човнів) у визначених місцях нересту;
• промислове рибальство;
• здійснення підводного полювання;
• проведення змагань зі спортивного рибальства;
• проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт;
• добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.
У цей період дозволяється ловити рибу тільки з берега і лише на одну вудку з одним гачком. Максимальна кількість риби на одну особу становить 3,5 кг.
За порушення правил рибальства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, санкція ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення рибальства) передбачає накладення штрафу в сумі до 510 грн.. Грубе порушення рибальства - ч. 4 ст. 85 КУпАП тягне за собою накладення штрафу у сумі до 714 грн з конфіскацією знарядь та засобів вчинення правопорушення. Кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального Кодексу України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) передбачає максимальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Поліція закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. У разі виявлення фактів порушення правил рибальства звертайтесь на спецлінію «102».
За інформацією начальника Гайсинського РУП
ГУНП у Вінницькій області
полковника поліції Ігоря Соломона