16 квітня 2021 року під керівництвом голови райдержадміністрації, голови комісії Людмили Головашич відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На порядку денному розглянуто наступні питання:
1.Про продовження на території Гайсинського району посилених обмежувальних протиепідемічних заходів та забезпечення контролю за їх дотриманням.
2.Про попередження виникнення загибелі громадян на водних обʼєктах на території Гайсинського району.
Голова Гайсинської районної держаної адміністрації ознайомила присутніх із протоколом № 11 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16 квітня 2021 року та наголосила на безумовному виконанні вимог даного протоколу.
Головний лікар КНП „Гайсинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської міської ради” Кацан Т.М., завідувач Гайсинським районним відділом лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Чернець С.С. проінформували присутніх про стабільно складну епідемічну ситуацію із захворюваністю на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 на території району та великий відсоток захворювань людей працездатного віку. Також наголосили на проведенні профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.
За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила:
1. Інформацію голови Гайсинської районної держаної адміністрації Головашич Л.В., головного лікаря КНП „Гайсинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської міської ради” Кацан Т.М., завідувача Гайсинським районним відділом лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Чернеця С.С., взяти до уваги.
2. Головам міських, селищних та сільських (Бершадська, Гайсинська, Ладижинська, Дашівська, Теплицька, Тростянецька, Чечельницька, Джулинська, Краснопільська, Кунківська, Ободівська, Ольгопільська, Райгородська, Соболівська) територіальних громад району розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо продовження на території територіальних громад:
2.1. Заборони з 00.00 годин 19 квітня до 00.00 годин 01 травня 2021 року:
проведення всіх масових розважальних спортивних, рекламних та інших заходів, крім офіційних спортивних заходів без участі глядачів та офіційних заходів з вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;
проведення культурних масових заходів;
приймання відвідувачів у театрах, концертних організаціях, кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури;
приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
діяльності культових споруд та приміщень, облаштованих для молитовних потреб, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення;
проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми;
Термін виконання: невідкладно
2.2. Рекомендовано заборонити з 00.00 годин 19 квітня до 00.00 годин 01 травня 2021 року відвідування закладів освіти усіх типів та форм власності її здобувачами, в тому числі учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, крім здобувачів закладів дошкільної та спеціальної освіти.
2.3. Дозволити з 19 квітня 2021 року відвідування навчальних закладів загальної середньої освіти лише учням випускних (9 та 11 класів) для організації та завершення 2020-2021 навчального року, а також підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Термін виконання: невідкладно
2.4. Розглянути на засіданнях комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо надання дозволу закладам культури, зокрема музеям, відновлення діяльності із приймання відвідувачів за умов дотримання усіх санітарних норм та протиепідемічних заходів, в тому числі:
забезпечення скринінгу температури у працівників та відвідувачів закладів;
додаткового провітрювання та дезінфекції приміщень в установлені санітарні години;
обов’язкової санітарної обробки рук та перебування у захисних лицевих масках;
безумовного дотримання норми заповнювання виставкових приміщень (залів) із розрахунку не більше 5-ти осіб в одному залі закладу, а також дотримання соціальної дистанції між відвідувачами не ближче ніж 1.5 метра.
Термін виконання: з 19 квітня 2021 року
Стосовно питання про попередження виникнення загибелі громадян на водних обʼєктах на території Гайсинського району начальник Гайсинського районного сектору Управління ДСНС у Вінницькій області Мороз В.О. проаналізував ситуацію, яка склалася на території району, у місцях відпочинку людей на водних об’єктах та озвучив основні причини загибелі людей на воді.
За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила:
1. Інформацію начальника Гайсинського районного сектору Управління ДСНС у Вінницькій області Мороза В.О. взяти до уваги.
2. У 2020 році на території гайсинського району було визначено 2 місця масового відпочинку на воді: 1- м.Ладижин – місце масового відпочину Ладижинської міської ради, 1- с.Степашки КЗ «ДФОТ» «Ювілейний».
3. Головам міських, селищних та сільських (Бершадська, Гайсинська, Ладижинська, Дашівська, Теплицька, Тростянецька, Чечельницька, Джулинська, Краснопільська, Кунківська, Ободівська, Ольгопільська, Райгородська, Соболівська) територіальних громад району:
3.1. На чергових засіданнях комісій з питань ТЕБ та НС проаналізувати стан загибелі людей на водних обʼєктах, розглянути питання щодо необхідності створення та стану готовності існуючих аварійно-рятувальних служб до проведення рятувальних робіт на водних об’єктах, організації роботи щодо створення безпечних умов для відпочинку населення на водних об’єктах, які розташовані на відповідній території, покласти відповідальність за безпеку відпочиваючих і виконання Правил охорони життя людей на водних обʼєктах на конкретних посадових осіб (орендарів, власників) водних об’єктів.
Термін виконання: квітень 2021 року
4. Головам міських, селищних та сільських (Бершадська, Гайсинська, Ладижинська, Дашівська, Теплицька, Тростянецька, Чечельницька, Джулинська, Краснопільська, Кунківська, Ободівська, Ольгопільська, Райгородська, Соболівська) територіальних громад району спільно з керівниками баз відпочинку та орендарями водних об’єктів:
4.1. Визначити місця масового відпочинку людей на водних об’єктах.
4.2. Провести розрахунки необхідного обсягу коштів для забезпечення створення та утримання місць безпечного відпочинку громадян на воді.
4.3. Передбачити в бюджетах на 2021-2022 роки необхідний обсяг фінансування для створення та утримання місць безпечного відпочинку громадян, які б відповідали вимогам та нормам, а також організацію через засоби масової інформації широкої інформаційно-пропагандистської роботи, спрямованої на роз’яснення правил поведінки на воді і льоду.
4.4. Провести водолазне обстеження підводної частини дна акваторії підпорядкованих водних об’єктів .
4.5. Обладнати та утримувати відомчі рятувальні пости.
4.6. Заборонити купання на водних об’єктах при відсутності рятувального поста.
4.7. Не допускати до роботи на посадах матросів – рятувальників осіб, які не пройшли спеціальної підготовки і не мають свідоцтв про її проведення.
4.8. Територію водного об’єкту обладнувати та розміщати на видному місці стендами та плакатами з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді.
4.9. Забороняти купання дітей в акваторії, де швидкість течії перевищує 0,2 м/с
4.10. Місця купання дітей обладнати поплавковою огорожею.
4.11. Постійно проводити інструктажі з правил поведінки на воді.
4.12. На території водного об’єкта обладнувати учбові пункти для навчання дітей, які не вміють плавати.
4.13.Небезпечні місця для купання позначити буями з надписом «НЕБЕЗПЕЧНО».
4.14. Біля водоймищ, які не визначенні та не пристосовані для купання людей встановити попереджувальні знаки про заборону купання «Купатися заборонено».
4.15.Створити комісії та організувати їх роботу з перевірки готовності водних обʼєктів до купального сезону
4.16. Провести роботу щодо виявлення та взяття на облік всіх існуючих місць масового відпочинку людей на водних об’єктах.
Термін виконання: квітень 2021 року та постійно
Місця для купання (пляжі) повинні відповідати наступним вимогам:
1. Місця купання (пляжі) необхідно розташовувати вище за течією від пірсів, причалів, суден, спусків стічних вод і ділянок скидання промислових відходів.
2. Зона для купання не повинна перевищувати 600 метрів уздовж.
3. Дно водоймища на ділянці, відведеній для купання, повинно бути рівним, щільним та плавно опускатися від берега до глибини 1 м 75 см; гранична глибина для дітей молодшого віку і які не вміють плавати - 70 см, для дітей старшого віку - 1 м 30 см. при ширині смуги від берега до 50 м.
4. У місцях для купання не повинно бути виходу ґрунтових вод із низькою температурою.
5. Ділянки для купання позначаються буями помаранчевого або червоного кольору до 50 м. від берега, але не далі лінії глибини 1,5-1,75 м.
6. На березі пляж потрібно огороджувати парканом, на пляжі повинні бути навіси, кабіни для переодягання, туалет.
7. За три метри від берега встановлюються рятувальні щити, на яких вивішуються рятувальні кінці Олександрова і рятувальні кола.
8. Рятувальний пост на пляжі дитячого табору або бази відпочинку виставляється організацією, що відповідає за них. Рятувальний пост виставляється на період купання або заходів, які проводяться на воді.
9. Прибережна територія пляжу необхідно обладнати туалетами, роздягальнями та дощовими стоками.
10. Провести обстеження і очищення від сторонніх предметів дна акваторії з оформленням всіх необхідних документів.
11. Провести паспортизацію підводної частини пляжу.
12. Розмістити стенди із матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді.
13. Встановити у місцях непридатних для купання щити з написами "Купатися заборонено".
5. Гайсинському районному сектору Управління ДСНС у Вінницькій області (Мороз В.О.) здійснювати постійний контроль в межах компетенції за станом організації роботи органів виконавчої влади щодо дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах.
6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Несвятого С.М.