Аутизм не є хворобою, тим паче психічною – це комплексний стан, розлад розвитку людини.
«Люди з аутизмом – дуже різні. Хтось може жити самостійно, а комусь необхідна підтримка протягом усього життя. Хтось має надзвичайні таланти та здібності, а хтось потребує всебічної допомоги у навчанні. Хтось користується мовою, а хтось комунікує лише картинками», - зазначає перша леді України Олена Зеленська.
Дружина Президента України поділилась декількома підказками, які стануть у пригоді під час спілкування з людиною з аутизмом.
- Говорячи про людину з аутизмом, потрібно на перше місце ставити «людина», а потім – діагноз: «людина з аутизмом», «людина з РАС», «людина у спектрі аутизму» замість дискримінаційного «аутист».
- Щоразу, коли ви бачите чиюсь незвичну поведінку, рухи, вигукування або гучну істерику в дитини – не лякайтеся, краще запропонуйте свою допомогу. Можливо, це нервове перевантаження, і в такому разі ваша увага та небайдужість допоможуть людині з аутизмом заспокоїтися.
«В Україні ще багато роботи задля створення рівних умов і можливостей для гідного життя кожного, але вже сьогодні ми всі можемо зробити вагомі кроки на шляху до взаєморозуміння і взаємоповаги. Мені б дуже хотілося, щоб ЗМІ приділяли увагу цій темі, особливо сьогодні. Давайте разом поширювати інформацію!», - підкреслила Олена Зеленська.