Про це у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
«Креативні індустрії дають один із найвищих мультиплікаторів з-поміж інших секторів економіки — фінансовий сектор, транспорт, навіть будівництво креативні індустрії випереджають. У середньому на одну вкладену гривню в країні валова додана вартість в усій економіці 2,2 грн. Ось що дає креативна економіка», - зазначив Ткаченко.
Він додав, що цей тренд, згідно з дослідженнями, збільшується і за нових умов він буде збільшуватися й надалі.
«Один працівник у креативній індустрії також дає найбільше доданої вартості у порівнянні з іншими сферами. Експорт креативних індустрій – це 30% загального експорту послуг в країні й це 5,4 млрд доларів про які ми знаємо», - повідомив Ткаченко.
Олександр Ткаченко також підкреслив важливість формування в країні ринку народних художніх промислів: «Наприклад, сфера народних художніх промислів. Це потенціал, на який ми можемо розраховувати. Сьогодні це 4 млрд грн імпорту, 2,2 млрд експорту. Для нас важливо сформувати ринок народних художніх промислів. Він дуже роздріблений, ним ніхто давно не займався. Пострадянський період, коли випускали багато тарілочок і вишиванок, закінчився і такого потужного замовника як держава не існує. Тому важлива трансформація цієї сфери на сучасні рейки, щоб розкрити її великий потенціал і не тільки зберегти майстрів, але і надати поштовх для подальшого розвитку», - підкреслив Ткаченко.
«Ми будемо робити реєстр і систему маркування виробів, географічні зазначення, щоб всі знали, що тільки в Петриківці може вироблятися петриківський розпис, нові ринки збуту, кроссекторальні колаборації з модою, дизайном і підвищення доданої вартості і монетизацію виробів, в тому числі завдяки сучасним технологіям», - зазначив міністр.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» розповів про створення Ради з розвитку креативної економіки.
«Що ми збираємося зробити найближчим часом для того, щоб підняти вагу креативних індустрій і створити постійний майданчик співпраці з владою? Ми створюємо зараз у Кабінеті міністрів Раду з розвитку креативної економіки. Це в першу чергу про діалог, про пропозиції стосовно розвитку різних сфер, з приводу кожної буде створена окрема робоча група. Це сприяння в координації стейкхолдерів у сфері креативних індустрій», - зазначив Ткаченко.