Спекотні літні дні сприяють відпочинку на природі, зокрема в лісових масивах. На жаль, іноді люди забувають про правила поведінки в лісі.
Влітку з вогнем недбало поводяться туристи й відпочиваючі, які виїжджають на пікніки в ліс. Пожежонебезпечна ситуація у лісових масивах погіршується також через високу температуру повітря і тривалі засухи.
Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.
Як повідомив начальник Гайсинського районного сектору Головного Управління ДСНС України у Вінницькій області Володимир Мороз на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій: «У разі виникнення пожеж на території Гайсинського району, підрозділи місцевих пожежних команд (МПК) виконують важливу роль під час локалізації та ліквідації пожеж, адже за останні три роки підрозділами МПК прийнято участь у ліквідації 28 пожеж, що виникали на території сільської місцевості та врятовано матеріальних цінностей на загальну суму 3 963 000 тис. грн.
Аналізуючи пожежі, які виникли в сільських населених пунктах, можна зробити висновок, що на гасіння кожної з них залучався підрозділ Гайсинської ДПРЧ-10, який згідно діючого законодавства призначений для гасіння пожеж в м. Гайсині та в радіусі 3 км. До найближчого сільського населеного пункту щонайменше 5 км, а бувають пожежі і в таких селах, як с. Степашки, с. Губник , с. Краснопілка, с.Нараївка. Згідно ст.62 Кодексу цивільного захисту України у селах і селищах, де немає пожежно-рятувальних підрозділів, сільські та селищні ради за погодженням з органами місцевої державної адміністрації створюють підрозділи місцевих пожежних команд. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевих пожежних команд здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
Так, впродовж 2018-2020 року в населених пунктах Гайсинського району створено наступні підрозділи МПК с .Кунка, МПК с. Гранів, МПК с. Зятківці, ДПД «Нараївське» с. Нараївка».
Саме тому з метою запобігання поширення пожеж в 2020 році продовжується робота із створення та функціонування місцевої пожежної команди в селі Степашки Гайсинського району Вінницької області. Зокрема, на території та в приміщеннях КЗ ДФОТ «Ювілейний» с. Степашки проводиться певна робота щодо покращення об’єкту з питань пожежної та техногенної безпеки а, саме:
- розроблено проектно-кошторисну документацію на монтаж 32 будиночків відпочинку системами протипожежного захисту;
- проведено технічне обслуговування наявним вогнегасникам;
- проведено замір опору ізоляції електроосвітлювальної мережі зі складанням відповідних протоколів;
- проводяться ремонтні роботи по облаштуванню одного із приміщень КЗ ДФОТ «Ювілейний» під пожежне депо. В ході ремонту приміщення було відремонтовано та оздоблено автогараж під пожежне депо, фасад та територію пожежного депо.
На території Губницької сільської ради також буде функціонувати місцева пожежна команда. На разі побудоване пожежне депо. В ході будівництва зведено автогараж пожежного депо, кімнату для відпочинку, санітарний вузол, душову кімнату, фасад та територію пожежного депо.
Шановні гайсинчани! Закликаємо любителів відпочинку в лісі відповідально ставитись до пожежної безпеки і не провокувати пожежі в природних екосистемах. Будьте свідомими під час організації свого відпочинку на лоні природи, дбайливо ставтесь до природних багатств країни та дотримуйтесь елементарних протипожежних заходів – від цього залежить збереження лісів та, в першу чергу, ваша особиста безпека.
https://gaysin-rda.gov.ua/ua/news/10151-v-selakh-stepashki-ta-gubnik-gajsinskogo-rajonu-nezabarom-budut-funktsionuvati-mistsevi-pozhezhni-komandi#sigFreeId263145a6b7