Керівництво району та міста з нагоди 119-ї річниці від дня народження всесвітньовідомого фольклориста і етнографа, дбайливого збирача народної мудрості та українських пісень - Гната Трохимовича Танцюри, покладанням квітів вшанували пам’ять про нашого земляка на його батьківщині в с. Зятківці.
Почесних гостей радо, з хлібом-сіллю та веселою українською піснею зустрічали зятківчани на чолі з сільським головою Миколою Керанчуком.
Гнат Трохимович Танцюра - український фольклорист, етнограф, краєзнавець, педагог, народився в 1901році в с.Зятківці Гайсинського району.
Гнат Танцюра збагатив українську фольклорну скарбницю, він плідно працював на збирацькій ниві усної народної творчості у другій половині XX ст.
Спадщина Г.Танцюри багата і різноманітна в жанровому плані. Впродовж сорока шести років він записав від стап'ятидесяти інформаторів 5 тис. пісень, 928 казок, легенд, переказів, 1536 прислів'їв, 615 загадок, 800 весільних пісень, 200 записів дитячого фольклору. Гнат Танцюра автор великої і цінної фольклористично-етнографічної праці Весілля в селі Зятківцях. Книга «Весілля видана в 1997 році. Народні традиції, звичаї, фольклор Поділля склали основу творчості Г.Т.Танцюри. Танцюра виріс з народного кореня і жив, не відриваючись від нього. Помер в 1962 році, похований в м.Гайсині.
Майже все своє життя Гнат Танцюра працював над історією рідного села Зятківців, накопичивши і упорядкувавши величезний за обсягом етнографічний та історичний матеріал, який укладено в два рукописні томи. Він автор захоплюючого нарису про Явдоху Зуїху, який місцями нагадує то чудесну легенду, то пристрасну пісню.
Мабуть, найбільш повною оцінкою діяльності Гната Танцюри є слова видатного поета Максима Рильського і фольклористки В. Юзвенко, які в листі до Гайсина 1962 року писали: “Безкорисна праця Г.Т. Танцюри – це справжній громадянський подвиг, який заслуговує на високе визнання. Зібрані матеріали є, без сумніву, єдиним зразком в історії української та світової фольклористики у відношенні такого повного, всебічного, багаторічного записування фольклорних та етнографічних матеріалів”.