Повідомлення про зміни в майновому стані

З метою запобігання порушенню вимог фінансового контролю в черговий раз доводимо інформацію про необхідність суб’єктам декларування своєчасно повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції  про суттєві зміни в майновому стані.

Так, Законом України від 02.10.2019 року № 140-IX „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції” внесено зміни до статті 52 Закону України „Про запобігання корупції”, зокрема, щодо суб’єктів, на яких поширюється обов’язок повідомляти Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані, який введено в дію з 01.01.2020 року.

Відповідно до ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний  повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному вебсайті Національного агентства.

Ці положення застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 Закону.

Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків затверджений рішенням Національного агентства від 17.06.2016 року № 2.

Додатково повідомляємо, що роз’яснення щодо порядку повідомлення про суттєві зміни в майновому стані опубліковані на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланням https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/02/20.Povidomlennya-pro-suttyevi-zminy-v-majnovomu-stani.pdf.