З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволяє забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.
Верховною Радою України підтримано ініціативу Уряду та Міністерства соціальної політики України та прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України» Про Державний бюджет України на 2019 рік » від 31.10.2019 року №265-IX, яким передбачено зміну назви бюджетної програми 2507100 з «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» на «Реабілітація дітей з інвалідністю».
На виконання Закону України « Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік » від 31.10.2019 року №265-IX, а також Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Кабінетом Міністрів України прийнято 04.12.2019 року постанову Кабінету Міністрів України №994 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309» Це дає можливість забезпечити за принципом «гроші ходять за людиною» заходами з реабілітації дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, тобто дозволить охопити ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами, які потребують допомоги.
На сьогодні діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання), та/або діти віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності) можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №80. Даний Порядок визначає механізм надання послуг в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами одному з батьків дитини чи законному представнику необхідно подати до районного управління соціального захисту такі документи: заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини; індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу; виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о).
За більш детальнішою інформацією просимо звертатися за адресою: кабінет 106, управління соціального захисту населення, вул. 1 Травня, 40,
м. Гайсин, Вінницької області.