Як зауважив під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко для закриття обрано такі пункти пропуску, де немає інтенсивного руху пасажирів.
«На кордоні з кожною суміжною країною працюватиме необхідна кількість пунктів пропуску і цього буде достатньо, щоб забезпечити стабільні пропускні операції», - сказав Сергій Дейнеко.
З усієї кількості пунктів пропуску та пунктів контролю відповідно до Розпорядження КМУ від 13.03.2020 №288-р тимчасово закрито 94. Крім того, у 49 пунктах пропуску, що залишаються функціонувати, тимчасово припиняється пішохідне сполучення.
Окремо варто наголосити, що відповідно до Розпорядження КМУ від 14.03.2020 №287-р з 00.00 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. всі пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон тимчасово закриті для міжнародних пасажирських перевезень.
Такі заходи введені з метою запобігання загрозі занесення і поширення на території України особливо небезпечної інфекційної хвороби COVID-19 і у відповідності до Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю.
Варто відмітити, що зважаючи на високий рівень транскордонної міграції населення України та іноземців Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рішенням від 10 березня 2020 року ситуацію із загрозою поширення на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої COVID-19, визнала медико-біологічною надзвичайною ситуацією природного характеру державного рівня і поставила завдання щодо опрацювання питання обмеження кількості діючих пунктів пропуску через державний кордон та посилення в них контролю.
Додамо, що з огляду на можливе збільшення пасажиро-транспортного потоку в пунктах пропуску, що продовжують роботу, Держприкордонслужба посилить зміни прикордонних нарядів та здійснить перерозподіл наявних ресурсів, технічних засобів та засобів захисту. Одночасно буде передбачене посилення пунктів пропуску, в яких припиняється рух – з огляду на всі можливі супутні ризики.