Таке питання напевно задавала собі кожна жінка. Її роль в суспільному житті, як берегині роду людського, дбати про дітей, сім’ю, а робота іноді відходить на другий план. Проте сучасна жінка знаходить свою нішу і в трудовій діяльності та реалізує себе саме в зайнятості, вміло поєднуючи виховання дітей з роботою.
Станом на 1 березня 2020 року на обліку у Вінницькій обласній службі зайнятості перебувало 29,3 тис. осіб. Цікавим фактом є те, що на цю дату чисельність безробітних жінок менша, ніж чоловіків і становить 47%.
В Україні, як і в більшості європейських країн, рівень зайнятості жінок суттєво нижчий за рівень зайнятості чоловіків. Цей розрив спричиняють нерівність доходів чоловіків та жінок, законодавчі обмеження, структура економіки, можливості догляду за дітьми, вплив культури та особливості державної політики. Професійний потенціал представниць слабкої статі на ринку праці здебільшого недооцінюється, тому важче знайти робоче місце, яке б повною мірою відповідало їхнім вимогам.
«Знайти роботу жінкам не завжди легко, виникає маса проблемних питань та нюансів, які людина не завжди може вирішити самотужки. Наші кар’єрні радники, консультанти роботодавців та фахівці з рекрутингу завжди готові прийти на допомогу. З початку 2020 року за сприяння обласної служби зайнятості були працевлаштовані 1639 жительки Вінницької області, з них чотири отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово та стали підприємцями. Зокрема, 414 безробітних жінок вирішили змінити свій фах чи підвищити кваліфікацію, скориставшись послугами з профнавчання. До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру були залучені 514 жінок», - говорить директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.
Відділ інформаційної роботи Вінницького ОЦЗ, т.55-17-97