5 лютого в обласному молодіжному центрі «Квадрат» відбулася підсумкова нарада директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та закладів соціального обслуговування області.
До участі у заході були запрошені керівники структурних підрозділів виконкомів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних та міських рад об`єднаних територіальних громад Вінницької області, до повноважень яких належить надання соціальних послуг.
Нарада проходила за участі заступника голови обласної державної адміністрації Н. Заболотної, начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Т. Дорош, керівника філії державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Р. Щур, директора Вінницького регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області М.Лукіянова, представників Департаменту соціальної та молодіжної політики, Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.
У 2019 році працівники ЦСССДМ проводили системну роботу із надання соціальних послуг сім’ям з дітьми та молодим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Загальна кількість таких сімей та осіб, що знаходилися на обліку ЦСССДМ області, склала 6110. Соціальний супровід отримали 1059 сімей та осіб. Про це повідомила директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова під час проведення наради.
У своїй доповіді щодо підсумків роботи галузі у 2019 році Олена Стоялова відзначила, що соціальними послугами було охоплено 1395 дітей із 665 сімей, в яких існував ризик відібрання дітей у батьків. За результатами роботи вдалося зберегти родину для 1204 дітей.
Звертаючись до присутніх, заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна зазначила, що стратегічним пріоритетом у 2020 році має стати проведення масштабної інформаційної кампанії на підтримку усиновлення, на популяризацію позитивних історій з життя прийомних сімей.
У 2019 році 90% сімей, діти з яких перебували у закладах державного утримання, отримували соціальні послуги. За результати роботи повернуто із закладів 102 дітей у 71 сім’ю.
З 2019 року ЦСССДМ області велику увагу приділяли психологічній допомозі постраждалим від домашнього насильства, 417 дорослих осіб та 65 дітей отримали психологічну допомогу. Підсумки минулого року свідчать про значну потребу у наданні спеціалізованих послуг постраждалим від домашнього насильства, в т.ч. мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Про важливі аспекти взаємодії у 2020 році щодо соціальної підтримки сімей, дітей та молоді поінформували учасників наради начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Т.Дорош, начальник управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації С.Ярмоленко, головний спеціаліст відділу лікувально- профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Л.Бевза.
У ході проведення наради здійснено аналіз якості надання соціальних послуг та обговорено пріоритети роботи на 2020 рік.