Реєстрація собак проводиться обов’язково, а котів - за бажанням власника. Реєстація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків втрати або пошкодження жетону.
Реєстрація тварин проводиться з метою:
- єдиного обліку цих тварин у громаді;
- організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам;
- здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог;
- вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх та безпритульних тварин в громаді.
Власнику тварини після внесення інформації в електронну базу необхідно провести її чіпування у ветеринарній клініці та отримати інформаційну картку, жетон з індивідуальним номером.
Зробити це можна за адресами:
- м. Вінниця, вул. Максимовича, 19, "Ветеринарна клініка на Максимовича"
- м. Вінниця, вул. Гонти, 26Е, Муніципальний притулок для тварин
Плата за чіпування тварин проводиться відповідно із ціновою політикою ветеринарного закладу. Особа, яка придбала (адаптувала, купила тощо) та утримує тварину, зобов’язана зареєструвати її протягом 10 діб з моменту придбання.
У випадках зміни власника тварини або місця проживання (реєстрації) власник тварини, зобов’язаний внести зміни на спеціальному веб-порталі з метою поновлення даних обліку та електронної ідентифікації.
Правила утримання тварин:
- Обов'язками щодо утримання тварин наділені власники.
- Право на утримання тварини може мати лише особа, що здатна задовольнити умови благополуччя та нести відповідальність за життя тварини.
- Умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контакті з собі подібними, у природній активності та інших потреб.
- Місце утримання тварин повинне бути облаштовано таким чином, щоб забезпечити необхідний простір, температурно-вологісний режим, достатнє освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.
- При утриманні собак та котів в квартирах, власник собаки або кота зобов'язаний дотримуватися норм санітарного законодавства.
- Забороняється збирати велику кількість собак, котів (патологічне накопичення тварин) та розводити антисанітарію у приміщеннях, залишати тварин без догляду на довгий час (більше 10-ти годин підряд), сприяти позаконтрольному розмноженню.
- Забороняється спричинення тваринам болю і страждань, крім випадків, коли життю та здоров'ю людей і тварин загрожує безпосередня небезпека (під час порятунку, наприклад).
Домашні собаки і коти, яких утримують громадяни, є особистою власністю і, як кожна власність, охороняються законом. Тварина може бути вилучена у власника за рішенням суду чи в іншому порядку у випадках, передбачених діючим законодавством України!