Гайсинська РВА інформує, що відповідно до постанови КМУ від 22.02.2006 №187 (в редакції постанови КМУ від 04.02.2023 № 120), прийнятою на виконання ст. 4 ЗУ «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей» (далі – Закон), затверджено Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі – Порядок).
Відповідно до п. 2 Порядку за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Соціальних захист осіб з інвалідністю», постраждалі особи забезпечуються пільговим санаторно-курортним лікуванням, або виплатою компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування (далі – компенсація).
Постраждалі особи мають право на пільгове санаторно-курортне лікування строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи ( п. 10 Порядку).
Для цього постраждалій особі необхідно подати заяву разом з необхідними документами, перелік яких визначено п. 6 Порядку, а саме:
- копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця. У разі пред’явлення особою з інвалідністю, ветераном війни, особою, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, або жертвою нацистських переслідувань паспорта громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання (за наявності) копія такого документа не подається;
- медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для осіб з інвалідністю);
- копія відповідного посвідчення (для ветеранів війни (зокрема електронне посвідчення ветерана) або осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, чи жертв нацистських переслідувань). Для ідентифікації особи ветерана війни або особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, може використовуватися інформація, отримана з Єдиного державного реєстру ветеранів війни або за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
- копія документа, що встановлює факт позбавлення постраждалої особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до статті 4 Закону України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (для постраждалих осіб);
- документ про сплату повної вартості послуг санаторно-курортного лікування, отриманих протягом не менше ніж 18 календарних днів, що засвідчує проходження постраждалою особою санаторно-курортного лікування (тільки для одержання компенсації для постраждалих осіб).
Заяви разом з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної військової адміністрації та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які формують електронну справу та передають документи протягом трьох робочих днів з дати їх надходження до органу соціального захисту населення.