У межах якої програми онкохворі можуть отримати знеболювальні засоби на безоплатній основі?
Онкохворі пацієнти можуть отримати знеболювальні засоби в межах програми реімбурсації «Доступні ліки». До неї увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою.
Отримати знеболювальні можуть пацієнти, які мають встановлені основний діагноз, паліативний статус та хронічний біль.
Вони мають можливість отримати ліки за електронним рецептом в аптеках з договором з НСЗУ.
Більше про те, як отримати лікарські засоби для знеболення та надання паліативної допомоги за програмою реімбурсації читайте на сайті НСЗУ: http://surl.li/lbucs
Розкажіть, будь ласка, про розширення програми реімбурсації для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування розладів психіки та поведінки. Що це буде і коли?
У наступному році у межах програми реімбурсації розширюватиметься виключно напрям відшкодування вартості лікарських засобів для лікування розладів психіки та поведінки, оскільки є високий запит від населення на ці препарати. Оновлення переліку очікується в другому півріччі 2024 року.
Чи може невропатолог (дорослий) призначати і виписувати електронний рецепт при епілепсії чотирьохрічній дитині?
Пацієнтів-дітей повинні спостерігати дитячі спеціалісти, але якщо в громаді чи районі обмежений доступ до таких фахівців, то е-рецепт може виписати лікар з відповідною кваліфікацією, який спеціалізується на дорослих пацієнтах.
Для того, щоб отримувати ліки за програмою реімбурсації при епілепсії необхідно мати план лікування від лікаря-психіатра (зокрема дитячого) або лікаря-невролога (зокрема дитячого). План лікування повинен бути внесений в Електронну систему охорони здоров’я. Лікар-спеціаліст випише перший рецепт.
Для отримання повторного рецепту в межах програми реімбурсації можна при зверненні до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким укладена декларація.
Нагадаємо, що дізнатися, де найближча аптека з договором НСЗУ можна зателефонувавши до контакт-центру за номером 16-77.