Вінницька область увійшла до переліку шести пілотних регіонів реалізації проєкту Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery.
Його мета - покращення потенціалу кваліфікованої робочої сили для відновлення та економічної розбудови України.
Сьогодні, 8 вересня, - офіційний старт проєкту Skills4Recovery в регіоні.
Відкриваючи захід, Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна нагадала, що з 2019 року в області діяв проєкт з вдосконалення професійно-технічної освіти «EU4Skills». Новий проєкт, який презентували сьогодні, має на меті збільшення доступності кваліфікованої робочої сили для відновлення України та передбачає 4 блоки:
▪Інституційне зміцнення установ, залучених до початкової та подальшої підготовки;
▪Розробка та впровадження коротко-, середньо- та довгострокових курсів початкової та подальшої освіти;
▪Підтримка переходу: від освіти до ринку праці та/або подальшого навчання;
▪Удосконалення політичної та правової бази для початкової та подальшої підготовки за підходом «знизу вверх».
Наталя Заболотна підкреслила, що війна суттєво змінила ринок праці на Вінниччині. Шалена нестача кваліфікованих робітників, адже такі майстри насамперед потрібні на фронті. Релокація багатьох підприємств, які продовжують свою діяльність на Вінниччині. Переїзд більше 160 000 людей, багато з яких в пошуках роботи. Відтепер вони мають унікальний шанс пройти підвищення кваліфікації, здобути нові навички або ж отримати нову професію в рамках цього проєкту.
«Для нас дуже важливі питання максимізації зайнятості населення, що є передумовою зростання доходів домогосподарств та економічного розвитку регіону,- додала Наталя Заболотна.- Ми мріємо про сучасну і економічно розвинену країну. І це говорить про те, що спеціальності, яких ми будемо потребувати, повинні відповідати сучасним вимогам. Працівники мають володіти новітніми технологіями, мати можливість знати і користуватися сучасними засобами для виконання тих чи інших робіт. Бо ми не будемо лише відбудовувати те, що було. Ми будемо будувати нове, технологічне, європейське - на приклад багатьом іншим країнам».
Директор проєкту Міхаель Пауло, який вперше завітав на Вінниччину, розповів про основні напрямки Skills4Recvery, а також наголосив на важливості створення освітніх можливостей для всіх людей працездатного віку та активізації таких соціальних груп населення як ВПО, учасники бойових дій тощо.
«Уряд Німеччини хоче долучитися до відновлення вашої країни і до відновлення економіки Вінницької області зокрема,- зазначив Міхаель Пауло.- Коли експерти говорять про економіку, то зазвичай йдеться про інвестиції у приватний сектор, нульову толерантність до корупції тощо, але є ще один дуже важливий момент - це питання про те, як забезпечити наявність високоваліфікованих кадрів у різних сферах. Власне, це і є стартовою точкою нашого проєкту, а саме - надати підтримку в підготовці спеціалістів. У пріоритеті - транспортна галузь, будівельна, а також сільське господарство».
Представники профільних департаментів Вінницької обласної військової адміністрації, професійної (професійно-технічної) освіти області, бізнесу та інших зацікавлених структур також обговорили питання відновлення забезпечення України кваліфікованими фахівцями в різних галузях з метою сприяння економічній та соціальній відбудові країни.
Бюджет проєкту складає 10 млн євро. Партнерами виступають Міністерство економіки України та Міністерство освіти і науки України.
Проєкт Skills4Recovery триватиме до середини 2026 року та охопить Київську, Полтавську, Дніпропетровську, Львівську, Вінницьку та Чернівецьку області.
Довідка:
Проєкт реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини. Як високоефективна організація-виконавець, GIZ вже зараз допомагає Україні з відбудовою. На сьогодні,близько 440 українських та понад 70 міжнародних співробітників GIZ працюють над 35 проєктами в Україні щодо необхідних реформ. Завдяки багаторічному досвіду співпраці та розвинутій загальнонаціональній мережі, GIZ надає підтримку, яка відповідає потребам громадян та спрямована на перспективу.