Вже кілька місяців всі і скрізь розмовляють про коронавірус. Одні вірять в його існування, інші ні. Справа особисто кожного, та онкологи вже б’ють на сполох, тому що «кошмар» під назвою «COVID-19» точно шкодить людям з онкологічними захворюваннями.
Адже, налякавшись «нового вірусу», вінничани не йдуть до лікарні, щоб лікуватися, затягують із діагностикою, навіть коли болить відкладають візит в профільний медзаклад, чим сприяють розвитку хвороби. "Саме така ситуація спостерігається зараз в області", - говорить Володимир Шамрай, доктор медичних наук, головний лікар Подільського регіонального центру онкології. До речі, це єдиний у Вінницькій області заклад високоспеціалізованої онкологічної допомоги населенню. За його словами, сьогодні лікарня оснащена сучасним обладнанням, висококваліфіковані фахівці впроваджують і використовують інноваційні медичні технології і методи лікування раку. Всі ці фактори гарантують пацієнтам проведення швидкої діагностики, постановку точного діагнозу і підбору оптимального для кожного хворого протоколу лікування. А це ставить онкоцентр з Вінниці поряд з провідними клініками України та Європи.
«В останні роки ми постійно оновлюємо обладнання у відділеннях Подільського онкоцентру (колишній Вінницький онкодиспансер). Завдяки сучасному устаткуванню лікарі можуть вчасно розгледіти найменше новоутворення і негайно почати лікування. Операційні онконцентру також обладнанні апаратами й приладами із найсучаснішими комплектаціями. Фахівці лікарні їздять за кордон і привозять нові ідеї, технології. Кожен лікар має успішний досвід проведення складних операцій. загалом щороку виконується майже 10 тисяч оперативних втручань. З кожним роком збільшується кількість операцій в урології, гінекології, на органах черевної порожнини, на легенях, які проводяться малоінвазивним методом. Це один із передових напрямів сучасної онкохірургії. Простіше кажучи, операції без звичних великих розрізів, які довго болять і ще довше загоюються. Наприклад, онкохірурги онкоцентру успішно застосовують лапароскопічний метод хірургічного лікування, який не поступається онкологічною результативністю і дозволяє пацієнтам швидше стати на ноги, повернутися до буденного життя», - зазначає Володимир Шамрай.
На початку боротьби із онкохворобою людині, яка почула свій діагноз і розгублена, потрібно не гаяти часу і обрати де лікуватися. Часто постає питання чи роблять в приватних лікарнях щось таке, чого не роблять в державних? Володимир Шамрай очолює Подільський онкоцентр, який є державним закладом, однозначно відповідає: «НІ!». Навпаки,
сьогодні є великий плюс лікування у державній лікарні у вигляді безкоштовних послуг та ліків. Наприклад, таких діагностичних обстежень як мамографія, комп’ютерна томографія(КТ), колоноскопія, гастроскопія, цистоскопія, бронхоскопія, хірургічні операції у стаціонарних умовах. Крім того, у приватних клініках хворим доведеться купувати власним коштом ліки, які наразі безкоштовні і є в ПРЦО.
«Наш заклад від квітня працює за програмою медичних гарантій. Тож онкоцентр надає пацієнтам низку послуг на безоплатній основі, згідно з умовами договору з НСЗУ. Щоб скористатися цією можливістю пацієнт має обов’язково взяти електронне направлення на візит до профільних фахівців у свого сімейного або лікуючого лікаря. Воно і є гарантією на безкоштовні послуги та хіміопрепарати. На перший погляд, такий маршрут для хворого - незручний і довший, але насправді, не такий і складний, коли мова йде про здоров’я та життя ваше чи ваших близьких. Ще раз закликаю не зволікайте із візитом до лікарів. Бо онкологія на ранніх стадіях легше лікується, і, щонайголовніше, виліковується», - наголошує Володимир Шамрай.
Щоб зберегти час та оминути «живі черги» під кабінетами, в ПРЦО радять попередньо записатися на прийом до лікаря. І це можна зробити у декілька способів. Ті пацієнти, які уже були в лікарні, добре знають наскільки це зручніше. Для тих, хто вперше планує похід до лікаря-онколога оптимальний маршрут за нових умов буде такий: отримайте електронне направлення, після - запишіться на прийом через офіційний сайт ПРЦО. Зважаючи, що не у всіх населених пунктах Вінниччини сьогодні є хороший Інтернет-зв’язок, домовитися про прийом на зручний для вас час і день можна телефоном: (0432)46-16-27, 56-08-25.
Хоча, як переконує Володимир Шамрай, незважаючи на вимоги реформи, пацієнтам, які з різних причин не отримали електронного направлення, відмовлено у надані медичних послуг і консультацій не буде в жодному разі.