Зима – найвідповідальніший період у житті риб. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція водних біоресурсів до місця зимівлі.
В цей період у мешканців водойм різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, обмін речовин в організмі підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів.
Отже, як перезимує риба, як ми її збережемо взимку залежать і майбутні улови. Рибні запаси необхідно берегти та примножувати.
З метою їх збереження Управлінням Державного агентства рибного господарства у Вінницькій області видано наказ від 16.10.2018 року № 68-О «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах Вінницької області протягом 2018-2019 років», яким затверджено Перелік основних місць зимівлі риби у водоймах Вінницької області, де заборонено промисловий та любительський і спортивний вилов риби з 1 листопада 2018 року і до початку нерестового періоду 2019 року - http://vn.darg.gov.ua/files/8/10_25_vin_zym.pdf
Закликаємо всіх рибалок-любителів дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства: любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування не більше п’яти на рибалку. Добова норма вилову риби становить 3 кг.
За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака – 510 грн, сома — 425 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, білизни (жереха) — 255 грн, рибця звичайного — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася – 17 грн тощо.
Вінницький рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В разі виявлення порушень, особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами діючого законодавства.
Звертаємось до всіх громадян, у разі виявлення фактів браконьєрства у водоймах Вінницької області, повідомляти про це на номер «гарячої» лінії відомства: за телефонами 068 018 37 52 або 073 004 86 06, а також можна надсилати інформацію на електронну пошту: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
електронна карта зимувальних ям Вінницької області