Урочистості з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства у залі засідань райдержадміністрації зібрали кращих працівників аграрної галузі.
Працівників сільського господарства Гайсинського району від імені голови райдержадміністрації Владислава Уткіна привітали із професійним святом голова районної ради Григорій Боровий та начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Віктор Янковий. Вітаючи аграріїв, керівники подякували присутнім в залі за невтомну хліборобську працю та за любов до землі. Адже саме завдяки наполегливості і невтомному працелюбству працівників сільського господарства живе українське село, колоситься українська нива, розвивається українська держава.
Під час урочистостей трудові колективи сільськогосподарських та переробних підприємств, фермерських господарств Гайсинського району були нагороджені Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради за вагомий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва в районі та з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства.
Також Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради за сумлінну і добросовісну працю, вагомий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва в районі та з нагоди професійного свята нагороджено працівників сільськогосподарських підприємств Гайсинського району
По завершенню урочистостей у районному Будинку культури для аграріїв Гайсинщини відбувся святковий концерт.
Довідка.
В поточному році відчутна позитивна динаміка розвитку аграрної сфери, яку ми маємо протягом останнього періоду, вдалося наростити поголів’я ВРХ, збільшити виробництво основних видів сільськогосподарської продукції.
На сьогоднішній день закінчується збір кукурудзи на зерно, валовий збір зернових культур становить 220 тис. тонн зерна, планується зібрати 240,0 тис. тонн. Врожайність зернових в цілому складає 78,0 ц/га, так зокрема вирощено озимої пшениці з урожайністю 52,1 ц/га, озимого ячменю –41,5 ц/га, ярого ячменю – 35,0 ц/га, соняшника- 31,2 ц/га та кукурудзи близько – 120,0 ц/га.
Закінчено збір врожаю цукрового буряка. Із площі 5366 га в районі зібрано 338,2 тис. тонн із урожайністю 630,3 ц/га, і все це завдяки професіоналізму спеціалістів та механізаторів ТОВ «ПК»Зоря Поділля» та ПрАТ «МХП «Зернопродукт».
Найкращий урожай зернових культур з кукурудзою зібрали такі господарства:
- ФГ «Хліб Агро» - голова Ткаченко Володимир Васильович – 123,8 ц/га;
- Теплицька філія ПрАТ «Зернопродукт» МХП директор – Парно Володимир Михайлович – 115,8 ц/га;
- Філія «Золота Нива» ПрАТ «Зернопродукт МХП директор – Броварник Сергій Вікторович – 111,4 ц/га;
- ФГ «Олімп Агро» с. Косанове 108,0 ц/га та ПСП «Мрія» - 74,4 ц/га - – голова Салтан Микола Петрович;
- ТОВ «ПК «Зоря Поділля» - директор Гнелицький Андрій Миколайович 84,5 ц/га;
- ТОВ «Агропідприємство «Грузьке» - директор Наляжний Іван Тимофійович – 72,5 ц/га;
- СВК «Нива» - керівник Долиняний Володимир Миколайович – 67,4 ц/га;
- ТОВ «Імені Сави Терещука» - керівник Терещук Станіслав Андрійович – 100 ц/га.
Галузь тваринництва є пріоритетною для Гайсинщини. Гайсинський район займає 1 місце по поголів’ю великої рогатої худоби, зокрема корів в області (14,8% від загальної кількості). За 10 місяців поточного року в сільськогосподарських підприємствах району вироблено 22427 тонн молока та 666 тонн м’яса, надоєно на фуражну корову 5172 кг молока.
Краще спрацювали в цій галузі ТОВ «ПК «Зоря Поділля», «ПрАТ Зернопродукт МХП» усі філії, СВК «Нива» с.Гранів, СВК «Трудівник» с.Ярмолинці, які не тільки зберегли поголів’я, а й забезпечили високу продуктивність худоби та посилено працюють над виробництвом якісної продукції.
Завершується 2018 рік надзвичайно хорошими показниками, а поряд з цими роботами аграрії району заклали майбутній урожай озимих зернових культур на площі майже 10 тис. га. та більше 2,3 тис. озимого ріпаку.
Потужною ланкою у вирощувані сільськогосподарської продукції є особисті селянські господарства та дрібні фермерські господарства, якими забезпечено щорічно стабільне виробництво овочів, фруктів та ягід, яєць, молока та м`яса. Ними обробляється майже 26 тис. га ріллі.
Сільськогосподарськими підприємствами району завершується виплата орендної плати за земельні паї. Заключено 21114 договорів оренди на загальну площу 45,7 тис.га., (2,16 га на один договір). Вартість орендованих земель складає 1,4 млдр.грн.. Нараховано орендної плати по району 158,9тис.грн., або 10,8 % від оціночної вартості землі. Станом на 15 листопада фактично виплачено орендної плати на загальну суму 147,9 млн.грн, або 93,1% від нарахованої суми.
Що стосується реалізації інвестиційних проектів, які реалізуються в агропромисловому секторі то слід зазначити, що:
- завершене будівництво другої черги елеватора у товаристві з обмеженою відповідальність «Продовольча компанія «Зоря Поділля» (директор Гнелицький Андрій Миколайович) з проектною потужністю 31 тис.тонн на суму 88,9 млн.грн.
- ТОВ «ПК «Зоря Поділля» завершує також комплектацію побудованого цеху по виробництву сухого жому, проектною потужністю 400 т/добу на суму 59,0 млн.грн.
- фермерським господарством «Хліб-Агро» с.Губник (голова Ткаченко Володимир Васильович) розпочато будівництво зерноочисного елеватора проектною потужністю 4,5 тис.тонн, а також даним фермерським господарством проведено реконструкцію тваринницького приміщення під зберігання зерна та переобладнано приміщення бувшої майстерні під фруктосховище.
- у товаристві з обмеженою відповідальністю «Гайсинський молокозавод» (директор Осадчий Тарас Володимирович) завершується закупівля технологічного обладнання для побудованої камери зберігання сирної продукції та сепаратора молока кошторисною вартістю 60,0 млн.грн.
- товариством з обмеженою відповідальністю «Корпорація СКІФ-96» передбачено будівництво на території району заводу по переробці відходів сільськогосподарського призначення в альтернативне джерело – біогаз кошторисною вартістю 7,0 млн.дол. США.
Важливу роль в розвитку аграрного сектору економіки району відіграє самовіддана праця трудівників ланів і ферм, всіх без винятку керівників і спеціалістів господарств, фермерів, спеціалістів районної ланки, працівників організацій і підприємств, що обслуговують агропромисловий комплекс.
В районі є потенціал, який дасть можливість виробляти більше конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції, забезпечить більш ефективне використання земельних та майнових ресурсів, орендованих в сільського населення, своєчасне проведення розрахунків за паї, заробітної плати, розрахунків до бюджету, адже за всім цим – добробут наших людей.