Спостережні ради — це сучасний метод залучення до процесу розвитку закладу охорони здоров’я депутатів місцевих рад, департаментів охорони здоров'я обласних адміністрацій, представників медичних колективів, пацієнтських організацій. Це напряму сприятиме покращенню надання медичних послуг.
Зараз більшість закладів охорони здоров’я взагалі не має елементів корпоративного управління. Тому, ми маємо незрозумілий розподіл коштів, наданих їм від НСЗУ Національна служба здоров'я України, відсутність планів розвитку закладів та системну потребу контролю лікарні з боку місцевої влади.
Пропозиції МОЗ містять конкретні інструменти для організації ефективного корпоративного управління таким чином, що гарантує якісну медичну допомогу, орієнтовану на пацієнта:
Повноваження спостережних рад розширюються, щоб надання їм можливості впливати на роботу закладу, брати участь в обранні та звільненні керівництва, проводити внутрішній аудит медзакладу;
Представники громадськості утворюють більшість складу спостережної ради, з метою забезпечення незалежності судження при прийнятті рішень;
Члени спостережної ради отримують призначення на засадах їх кваліфікації та досвіду.
Для прозорого та неупередженого формування спостережної ради створюватиметься конкурсна комісія з:
Представників власника закладу охорони здоров’я (3 особи);
Представників структурного підрозділу з питань охорони здоров’я та місцевої державної адміністрації (3 особи);
Представників громадських об’єднань (3 особи).
Зараз проєкт нової постанови про спостережні ради доступний на сайті МОЗ для громадського обговорення (https://cutt.ly/aWg2b2O). Приєднуйтеся й ви, щоб спільно сприяти покращенню надання медичних послуг.
Детальніше на сайті: https://cutt.ly/9WgLnog