В Україні з’явилася професія „Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”
Фахівці в територіальних громадах необхідні для всілякого сприяння ветеранам війни, демобілізованим особам та членам їхніх сімей у реалізації їхніх можливостей, прав, соціальних гарантій на шляху переходу від військової служби до цивільного життя.
Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб простими словами, після родини – він перший, хто починає послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими Захисниками/Захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечує їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху до інтеграції у цивільне життя.
Посадові обов’язки фахівця із супроводу наступні:
надає супровід за напрямами можливої допомоги та послуг, які належать ветеранам відповідно до законодавств;
інформує ветеранів війни, демобілізованих осіб, членам їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки та інше;
контролює потреби ветеранів та збирає аналітику;
звітує про результати наданих послуг;
надає у разі потреби кризову психологічну допомогу, бути поряд, коли це потрібно.
По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх Родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає заповнювати документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права.
В районі з моменту запровадження професії фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб проведено п’ять засідань Комісії з відбору фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
На даний час територіальних громадах району працюють 18 фахівців, які з початку року надали понад 1089 послуг ветеранам війни, демобілізованим особам та членам їх Родин.