Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Парламент має упорядкувати процес переходу громад з Московського Патріархату до Православної Церкви України, щоб він відбувався виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів»

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи ранкове пленарне засідання у четвер, 17 січня, повідомив, що Парламент сьогодні розглядатиме законопроект №4128-д. За його словами, у понеділок ним було дано доручення Комітету з питань культури і духовності доопрацювати у відповідності із зауваженнями та рекомендаціями Європейського суду з прав людини щодо зміни релігійними громадами підлеглості. А.Парубій закликав народних депутатів змобілізуватись і ухвалити проект, «адже цього потребує ситуація, що склалася в Україні».

Голова Парламенту нагадав, що у вівторок, 15 січня, у селі Бронниця Камінь-Каширського району Волинської області місцевий священик Московського Патріархату в Україні привіз автобус немісцевих осіб спортивної статури, які намагалися захопити приміщення сільської ради та перешкодити демократичному процесу переходу місцевої православної громади з Московського Патріархату до Православної Церкви України. Ці невідомі чоловіки утримували у заручниках сільського голову та секретаря сільської ради. Сільську раду вдалося розблокувати тільки після прибуття на місце поліції. «Це лише одна ілюстрація надважливості завдання, яке стоїть перед Верховною Радою України», - підкреслив він.

Голова Верховної Ради повідомив, що щодня десяток православних громад в різних куточках України заявляють про бажання вийти з залежності від релігійної організації, яка має свій керівний центр у країні -агресорі. «Наше завдання, як Українського Парламенту, упорядкувати цей процес, щоби переходи відбувалися виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів, і щоби жоден суд не міг поставити під сумнів волю місцевої громади. Щоби проплачені «тітушки» не могли зірвати вільне волевиявлення громадян», - наголосив він.

А.Парубій підкреслив, що цього чекає вся Україна, і нагадав, що «це питання далеко не тільки релігійне - це питання національної безпеки». «І наш обов’язок як Парламенту – не допустити будь-яких конфліктів в Україні. Тож доведемо, що ми, колеги, відповідаємо масштабам викликів, які стоять перед країною», - зазначив Голова Верховної Ради України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гайсинська районна державна адміністрація

 

© Гайсинська районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International